Паливні брикети - це біопаливо для твердопаливних котлів, яке виробляється з поновлюваних природних джерел. Являють собою продукт пресування відходів агропромислового комплексу, деревини, торфу. Паливні брикети застосовуються в якості твердого палива для камінів і печей будь-яких видів, в тому числі твердопаливних котлів систем опалення. Так як паливні брикети-екологічно чистий продукт і горять практично бездимний, ідеально використовувати їх для обігріву житлових приміщень, лазень, наметів, теплиць, овочевих ям і т. д.

Для України проблема опалення в холодну пору року - першочергова. Скільки буде коштувати природний газ? Наскільки екологічні традиційні види палива: вугілля, нафта, газ, мазут? Запаси їх не нескінченні, а при існуючому рівні споживання попит на них випереджає пропозицію.

Який спосіб отримання теплової та електричної енергії використовувати в майбутньому нам і нашим дітям?

Все частіше останнім часом піднімається питання про використання альтернативних і екологічно чистих, поновлюваних джерел енергії.

Сьогодні сучасні технології дозволяють перетворити відходи лісопереробки в паливні брикети, якими можна опалювати будинки будь-якого типу, вони не вимагають дорогого переобладнання печей і котлів, як, наприклад, газ або мазут. Це відмінна альтернатива вугіллю і дровам для твердопаливних печей з малою (природною) тягою, а так само для камінів. Паливні брикети не іскриться при горінні, не викидає вугілля, дають Рівне і довге полум'я, при їх згорянні, не виділяється чадний газ СО2. Викид сірки становить 0,032%, що жодним чином не забруднює повітря.

У виробництві брикетів застосовуються деревні відходи, які зазвичай просто викидаються. Щосекундна "надбавка у вазі" європейських і російських лісів становить 25 кубометрів, вирубується ж при цьому тільки 13 кубометрів. Тобто брикети - фактично невичерпне джерело енергії, на відміну від нафти або кам'яного вугілля, запаси яких обмежені. Більше того - їх спалювання сприяє підтримці природного атмосферного балансу: дерева поглинають стільки ж вуглекислого газу, скільки виділяється при згорянні брикетів, а також при спалюванні брикетів кількість вуглекислого газу в атмосферу не перевищує обсягів викидів, який би утворився шляхом природного розкладання деревини.

Брикет являє собою циліндр із спресованих під тиском сухих тирси і стружки, діаметром 70 мм, довжиною – до 100 мм. При пресуванні брикетів не застосовуватися будь-які клеї та смоли. Сполучною речовиною є "лінгін", яке міститься в клітинах рослин.

Паливні брикети довго, жарко і красиво горять і тліють (більше 4 годин), вони безпечні – не стріляють в грубці і не іскрять. Їх тепловіддача (жар) дорівнює тепловіддачі вугілля антрациту. За спостереженнями – горять в три рази довше, ніж звичайні дрова.
Тепла, згідно довідково-науковим даними, виділяється від 4400 Ккал/кг до 5100 Ккал/кг, тоді як сухі дрова виділяють тепла близько 2930 Ккал/кг, чорний вугілля – 4900 Ккал/кг.
Після згоряння паливних брикетів, золи практично не залишається – не більше 0,1 % від маси брикету, тоді як при згорянні вугілля золи (шлаку) залишається від 20 до 40 %, практично немає виділення чадного газу (в 50 разів менше, ніж вугілля).

Паливні брикети широко використовуються в Європі, Америці більше 20 років.
І попит на них збільшується з року в рік!

Основні переваги паливних брикетів

• 1 тонна паливних брикетів = 5 м3 дров
1 тонна паливних брикетів дає більше тепла, ніж 5 м3 (самоскид) звичайних березових дров природної вологості.
По тепловіддачі на одиницю ваги перевершують звичайні дрова в 2-3 рази і практично рівні кам'яного вугілля.
За рахунок меншого обсягу, займаного євродровами, Ви зможете економити площу зберігання і маєте можливість тримати необхідний запас палива безпосередньо в котельні. Більше не потрібно бігати вночі по морозу в дровницю.

• Зручність і час
Підходять для всіх видів котлів, печей, камінів, що працюють на дровах, вугіллі, палетах, торфі (тверде паливо). Відмінно горять в мангалах, барбекю, грилях та ін. Добре розпалюються, забезпечують постійну температуру горіння.

• Чиста, зручна упаковка.
При перенесенні і закладці евродров ви не забруднилися і не насорите в приміщенні.
Володіють високою тривалістю горіння (40 хвилин) і тління (до 200 хвилин). У порівнянні зі звичайними дровами, закладку в піч можна виробляти в 2-3 рази рідше.
При згорянні утворюють мінімум золи – приблизно в 20 разів менше, ніж деревина і в 40 разів менше вугілля. В результаті значно полегшується чистка котла, печі або каміна, а її необхідність виникає в кілька разів рідше.

• Економія
Паливні брикети обійдуться вам дешевше, ніж еквівалентне по тепловіддачі кількість дров.
За рахунок меншої утворення продуктів згоряння, виникає значна економія на послугах сажотруса (в 3-4 рази).
Золу (0,3-1,0 %), що утворюється при згорянні паливних брикетів, в подальшому можна використовувати як мінеральне добриво.

• Екологія та безпека
Паливні брикети виключно чистий продукт у санітарно-гігієнічному плані, так як в процесі виробництва не використовуються ніякі хімічні добавки і склеюючі речовини.
Не містять пилу і суперечка, що викликають алергію.
При горінні не поширюють неприємного запаху, а також, не стріляють і не іскрять, практично не виділяють диму, кіптяви, чадного газу та інших шкідливих речовин, на відміну від дров илиугля.

• При зберіганні паливні брикети не самозаймаються при підвищенні температури, тому що не містять прихованих пір. Не вибухонебезпечні, на відміну від газу, дизельного палива і т. п.

• Паливні брикети мають широкий спектр застосування
Вони можуть використовуватися для опалення дач, будинків, камінів, печей, складських і виробничих приміщень, ферм, теплиць, саун, котелень на твердому паливі, на ж/д транспорті та інших місць, де є установки, які працюють на твердому паливі.